Wymiar 4b

Budownictwo Bydgoszcz Brda Baupol, to pretekst do szybkiego spaceru po mieście w którym pracujemy od blisko 30 lat.

Bydgoszcz / bydgoszcz.pl / jest blisko 400 tysięcznym, ósmym co do wielkości miastem w Polsce. Głównym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym, naukowym, sportowym województwa kujawsko-pomorskiego. Międzynarodowy port lotniczy / plb.pl / dopełnia metropolitalności Bydgoszczy. Centralny dla województwa węzeł kolejowy, skrzyżowanie drogi wodnej E70 , rozpoczęta realizacja drogi S5 oraz planowanej S10 dają i dadzą dogodną komunikację z naszym miastem.

Jeśli już Wasze drogi zaprowadzą Was do naszego miasta to tak jak w herbie Bydgoszczy otwierają się do niej wrota dla gości i jak głoszą legendy bądż naszym gościem „bud i gosc” witamy Was.

W wymiarze 4B chcemy zaprezentować ciekawe historyczne miejsca i nowoczesny wymiar miasta w kilku ujęciach zdjęciowych.

Biznes to twarde wyzwania. Po pracy trzeba jednak chwilę się zrelaksować. Bydgoszcz, a w niej 850 hektarów parków / więcej w Polsce o 50 hektarów ma tylko Warszawa /. W porównaniu z innymi metropoliami Bydgoszcz jest miastem o czystym powietrzu, leśny park w Myślęcinku to miejsce doskonałej wielofunkcyjnej rekreacji. Jeśli zapragniecie doskonałej inscenizacji w świecie iluzji lub muzyki w światowym wymiarze to Opera Nova /opera.bydgoszcz.pl / lub Filharmonia Pomorska / filharmonia.bydgoszcz.pl / to Wam zapewni. Trochę silniejsze, eksperymentalne doznania muzyczne to klub Kużnia, oraz klub Mózg / to tutaj powstaje w 1992 roku muzyka yassowa /. W Bydgoszczy kochamy żużel i piłkę nożną. To stąd pochodzą Tomasz Gollob i Zbigniew Boniek.

I na koniec nasza bydgoska perła. Kanał Bydgoski z malowniczymi śluzami i unikatową Wyspą Młyńską. To tutaj kręcone były kultowe odcinki filmu „Czterej Pancerni i Pies”.

Posmakujcie Bydgoszczy, miasta skrojonego na miarę w wymiarze 4B.