Historia

Rejestracja sądowa firmy nastąpiła 7 kwietnia 1992 roku. Baupol sp. z o.o. ma siedzibę w Bydgoszczy przy ulicy Przemysłowej 14 a. Na terenie o powierzchni 2 hektarów znajdują się: biura i siedziba zarządu, baza transportowo – sprzętowo – magazynowa oraz zakład prefabrykacji betonów.

W ciągu dwóch lat staliśmy się znaną w regionie firmą realizującą duże inwestycje w ramach generalnego wykonawstwa. Pierwszą dużą inwestycją była realizacja Liceum Ogólnokształcącego wraz z salą gimnastyczną dla Zgromadzenia Księży Salezjanów w Bydgoszczy. W roku 1994 siedziba firmy została przeniesiona na ul. Przemysłową. Dwa lata póżniej rozpoczyna produkcję w Zakładzie Prefabrykacji Betonów / ZPB /. Podstawowym produktem stają się stropy Filigran oraz Teriva. Z czasem ZPB wzbogaca asortyment sprzedaży. Własna pracownia projektowa oraz laboratorium betonów umożliwiają prefabrykację wyrobów indywidualnych oraz wypełnianie życzeń Inwestorów wg ich indywidualnych oczekiwań i preferencji.

Drugim filarem firmy jest realizacja robót budowlano – montażowych / RBM /. Realizacje obiektów mieszkaniowych, oświatowych, handlowych, przemysłowych, służby zdrowia, dla wojska, remontów. Nietypowe realizacje jak np. wyniesione lądowisko dla helikopterów w szpitalu w BRODNICY oraz realizacje obiektów inżynieryjnych na gruntach nienośnych dla SKLEJKA MULTI S.A. w Bydgoszczy, czy fundamenty pod wielkogabarytowe obrabiarki laserowe dla SKRAW-MECH / Pojazdy Szynowe PESA S.A. są efektem naszych działań.  Zrealizowaliśmy również nietypową realizację budynku mieszkalnego wielorodzinnego dla Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlani” w systemie NF40.

W ostatnich latach, kiedy to wymagania Inwestorów wzrosły, realizujemy inwestycje metodą „ projektuj buduj czyli od „pomysłu po klucze” wraz z pozwoleniem na użytkowanie.  Zasadniczym potencjałem Baupol sp. z o.o. jest młoda kadra techniczna oraz doświadczeni pracownicy pionów wykonawczych. Całość koncepcji rozwojowej i zarządzanie firmą od 31 lat jest dziełem trzyosobowego Zarządu, jednocześnie organu właścicielskiego spółki. Od wielu lat współpracujemy z największą uczelnią techniczną województwa Kujawsko – Pomorskiego, Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy przyjmując studentów na praktyki.

Skomercjalizowaliśmy badania naukowe w zakresie kompozytów do produkcji materiałów budowlanych.

Podejmujemy nowe wyzwania ! Pomysły będziemy publikować na naszej stronie, jeśli Państwa to zainteresuje, prosimy o kontakt. Jakość, termin i dobra cena będąca pochodną dwóch pierwszych jest dobrem którym chcemy dzielić się z Inwestorem. Etyka współpracy z kontrahentami i wspieranie działań poza biznesowych to nasz dodatkowy atut.